minibaseny baseny wanny SPA
BLOK REKLAMOWY
Baseny do ogrodu
BioKominki
Piece gliniane
Fotele ceramiczne
Grille ogrodowe
Obudowy Arriaga
Kominki ceramiczne
Kominki gazowe
Groty Solne
Najczęstsze pytania i odpowiedzi związane z posiadaniem wanny SPA.

Czy wannę należy podłączyć do sieci wodnej i kanalizacyjnej?
Czy można umieścić wannę SPA wewnątrz i na zewnątrz budynku?
Jakiej mocy pompy należy stosować w wannach SPA?
Jak często należy czyścić wannę SPA?
Z czego wykonana jest niecka (wewnętrzna powierzchnia) wanny?
Czy do uzdatniania wody w wannie potrzeba specjalnych środków chemicznych?
Jak podgrzewa się wodę w wannie SPA?
Jaka jest żywotność wanien SPA?
Czy trudno dokonywać napraw?
Wiem, że wanny SPA mogą pomóc w przypadku bólów mięśni. W jakich jeszcze dolegliwościach są pomocne?
Dla ilu osób i jakiej wielkości model potrzebuję?
Dlaczego system filtracji ciśnieniowej ma tak ogromne znaczenie?
Dlaczego filtr powinien być umieszczony w oddzielnej, zamkniętej ciśnieniowo komorze?
Czy urządzenia powinny mieć w standardowym wyposażeniu ozonator?
Czy system filtracji musi pracować przez 24h/dobę?
Co muszę przygotować pod instalację minibasenu?
Czy instalować minibasen wewnątrz czy w ogrodzie lub na tarasie?
Czy odpowiednia termoizolacja ma znaczenie?
Jakie są koszty utrzymania minibasenu?
Jak mocne są pompy do hydromasażu?
Co to jest kąpiel perełkowa?
Jak zadbać o bezpieczeństwo mojej rodziny?

Czy wannę należy podłączyć do sieci wodnej i kanalizacyjnej?

Nie, wszystkie nasze wanny są wolno stojące. Oznacza to brak konieczności budowana dodatkowej instalacji hydraulicznej w celu jej podłączenia. Zaleca się opróżniać wannę SPA z wody 3-4 razy w roku. Opróżnianie jest bardzo proste. Wystarczy podłączyć wąż ogrodowy do wanny i odkręcić mały zawór. Umiejscowiony w najniższym punkcie wanny odpływ zapewni całkowite jej opróżnienie. Wannę SPA można napełniać za pomocą węża ogrodowego ze zwykłego ujęcia wody.

Czy można umieścić wannę SPA wewnątrz i na zewnątrz budynku?
Tak, nasze wanny spa są tak zaprojektowane, aby funkcjonowały w warunkach zewnętrznych i właśnie tam jest instalowane przeszło 90 % sprzedawanych modeli. Można je jednak także umieścić w pomieszczeniu, lecz wówczas trzeba pamiętać o pewnych środkach ostrożności. Należy, między innymi, upewnić się, że posadzka wytrzyma obciążenie, a ściany pomieszczenia nie zostaną uszkodzone wskutek zwiększonej wilgotności. Jeśli chcą Państwo umieścić wannę SPA wewnątrz budynku, wybrane pomieszczenie należy utrzymywać w taki sposób, w jaki utrzymuje się łazienkę. Należy także pamiętać o tym iż wejście lub przejście musi mieć minimum 2.3 m wysokości i 1 m szerokości lub no odwrót.

Jakiej mocy pompy należy stosować w wannach SPA?
Moc pomp nie jest tak istotna, jak natężenie lub objętość przepływu wody. Natężenie przepływu to faktyczna miara działania i wydajności. Obudowa, wirnik, silnik, uzwojenie i moment obrotowy to czynniki, które w sposób znaczący mogą obniżyć natężenie przepływu pompy dużej mocy. Sam pomiar mocy nie daje całkowitego obrazu faktycznej ilości wody wprawianej w ruch. Wszystkie dysze posiadają znamionowe natężenie przepływu, a jego przekroczenie będzie jedynie skutkować zwiększonym ciśnieniem. Jeśli natężenie nie będzie zachowane, nie osiągniemy optymalnego działania. Stąd też lepiej zastosować większą liczbę pomp o niższej mocy i wyższym natężeniu przepływu, gdyż wówczas większa objętość wody jest wprawiana w ruch przy niższym koszcie energii. .

Jak często należy czyścić wannę SPA?
Czas potrzebny do utrzymania czystości wody zależy od systemu uzdatniania wody, w jaki jest wysposażona Państwa wanna SPA. Dobrą wiadomością jest fakt, że wanny SPA łatwo jest utrzymać w czystości. Wannę należy opróżniać raz na kwartał i oczyszczać akrylową powierzchnię zalecanym środkiem czyszczącym przed jej ponownym napełnieniem. Jeśli przed wyjściem do wanny SPA opłuczemy stopy, usuwanie nagromadzonych śmieci nie będzie konieczne.

Z czego wykonana jest niecka (wewnętrzna powierzchnia) wanny?
Powierzchnia widoczna wykonana jest z akrylu, niecka wanny zawiera jednak dwa inne materiały. Stosujemy winyl wiązany włóknem szklanym, co zapewnia powierzchni wanny długą żywotność oraz odporność na uszkodzenia. Taki unikalny płaszcz złożony z trzech rodzajów materiału sprawia, że wanna SPA wygląda na nową i nie będzie przeciekać przez wiele lat jej użytkowania.

Czy do uzdatniania wody w wannie potrzeba specjalnych środków chemicznych?
Istnieje szereg sposobów na uzdatnianie wody w wannie SPA. Niektóre z nich oparte są na środkach chemicznych, inne na mineralnych, a jeszcze inne na gazie i świetle. Zanim podejmą Państwo decyzję, którą z dostępnych opcji wybrać, należy dokładnie przeanalizować dostępne metody. Więcej informacji można również uzyskać od sprzedawcy.

Jak podgrzewa się wodę w wannie SPA?
Wanna SPA posiada wbudowany układ sterowania i programowania. Utrzymuje stałą temperaturę z wahnięciami do 1,5 stopnia Celsjusza, nawet w trakcie jej używania. Termostat, 24- godzinny system cyrkulacyjny i podgrzewacz przepływowy zapewniający maksymalną ekspozycję na działanie elementu grzejnego, utrzymują wodę w stałej temperaturze w sposób wydajny. Jedynym zadaniem użytkownika jest nastawienie pożądanej temperatury na cyfrowym panelu sterującym.

Jaka jest żywotność wanien SPA?
To dobre pytanie, na które jednak trudno dać jednoznaczną odpowiedź. W zależności od jakości wybranego przez Państwa SPA, będą Państwo najprawdopodobniej mogli je użytkować do czasu podjęcia decyzji o wymianie na nowszy model. Pomimo przewidywanej żywotności wynoszącej powyżej 10 lat, zechcą Państwo z pewnością skorzystać z najnowszych osiągnięć technologicznych jeszcze zanim ten okres dobiegnie końca.

Czy trudno dokonywać napraw?
Ze względu na wysoką jakość wykonawstwa konstrukcyjnego wanien, zawsze zalecamy, aby ewentualne naprawy były wykonywane u autoryzowanego przedstawiciela. Jednakże, nasza dbałość o jakość i dobór wyłącznie najwyższej klasy materiałów zapewniają, że potrzeba naprawy wanny SPA jest mało prawdopodobna.

Wiem, że wanny SPA mogą pomóc w przypadku bólów mięśni. W jakich jeszcze dolegliwościach są pomocne?
Wanny SPA pomagają częściej niż można to sobie wyobrazić.
Podstawowe korzyści zdrowotne wypływające z posiadania wanny SPA, to między innymi:

Ulga w napięciu - istnieją powody fizjologiczne oraz psychologiczne, dla których SPA tak dobrze usuwa napięcie i pomaga się zrelaksować w trudnych chwilach. Hydroterapia w parze z terapią ciepłem i zanurzeniem w wodzie pozwalają ciału złagodzić napięcie i usunąć sztywność mięśni, i sprawiają, że krew zaczyna krążyć swobodniej.

Ulga w bólach reumatycznych i fibromialgii - wyprawa do masażystki jest często jedyną ulgą dla cierpiących na przewlekły reumatyzm i bóle stawów. Dzięki własnej wannie SPA można poczuć się jak w profesjonalnym salonie masażu. Ponadto, poprawa krążenia wskutek działania ciepła oraz zanurzenie pozwalające pokonać napięcie czynią SPA idealnym dla leczenia obydwu tych zaburzeń. Wanna SPA to doskonały sposób na ulgę w codziennych dolegliwościach spowodowanych bólami stawów.

Poprawa snu - ciepło redukuje wewnętrzną temperaturę ciała pozwalając na naturalny relaks. W przeciwieństwie do wspomagających sen tabletek, cyrkulacja wody i ciepło wanny SPA prowadzi do odpoczynku i rozluźnienia organizmu. Zaledwie kilka minut w gorącej kąpieli daje w efekcie bardziej relaksujący, skuteczny i zdrowy sen.

Pomoc przy cukrzycy typu 2 - najnowsze badania opisane w New England Journal of Medicine dowodzą, że regularne korzystanie z wanny SPA przynosi korzyści osobom cierpiącym na cukrzycę. Większość cukrzyków ma problemy z wagą i krążeniem. Badania wykazały, że u takich osób następuje spadek poziomu cukru we krwi, a po 30 minutach dziennie korzystania z wanny SPA poprawia się jakość snu. Osobom, które na co dzień zmagają się z trudnościami i niedogodnościami związanymi z cukrzycą, wanna SPA może otworzyć drogę do pełniejszego i przyjemniejszego życia.

Dla ilu osób i jakiej wielkości model potrzebuję?
Przede wszystkim musimy tak zaplanować miejsce pod instalację minibasenu, by jego wniesienie do pomieszczenia czy na taras było fizycznie możliwe. Sprawdź wielkość drzwi czy otworów okiennych, a także wytrzymałość stropu, gdy urządzenie ma być instalowane na piętrze. (Wymagana wytrzymałość to ok. 450kg/m2) Jeżeli masz liczną rodzinę i lubisz spędzać czas z przyjaciółmi pomyśl o nieco większym modelu. Wspólny relaks i zabawa w Twoim minibasenie, sprawi, że będą Cię odwiedzać chętniej i częściej.

Dlaczego system filtracji ciśnieniowej ma tak ogromne znaczenie?
System ciśnieniowy jest zdecydowanie wydajniejszy niż tradycyjne systemy przelewowe. Doprowadzenie wody do komory filtra pod ciśnieniem sprawia, że w ciągu zaledwie 15 minut cała zawartość wody jest przefiltrowana, a woda przechodząc przez dozownik środków uzdatniających jest automatycznie dezynfekowana.

Dlaczego filtr powinien być umieszczony w oddzielnej, zamkniętej ciśnieniowo komorze?
Przede wszystkim dlatego, by osoby korzystające nie miały bezpośredniego kontaktu z zanieczyszczeniami zatrzymanymi przez filtr.

Czy urządzenia powinny mieć w standardowym wyposażeniu ozonator?
Ozonator jest niezbędnym elementem wyposażenia minibasenu, gdyż dzięki niemu woda jest odpowiednio natleniona, co zapobiega tworzeniu się bakterii i innych drobnoustrojów. Dzięki ozonatorowi, zmniejsza się także potrzeba stosowania dużej ilości środków chemicznych.

Czy system filtracji musi pracować przez 24h/dobę?
Absolutnie nie! System filtracji wody w minibasenach jest w pełni regulowany w zależności od naszych potrzeb i częstotliwości korzystania. Zastosowane pompy są bardzo wydajne i ekonomiczne w codziennym użyciu, bo pracują tylko wtedy kiedy chcemy.

Co muszę przygotować pod instalację minibasenu?
Jedynie samo miejsce i doprowadzenie zasilania (w większość modeli jednofazowego 230V). Absolutnie nie musisz doprowadzać wody czy kanalizacji. Wszystkie modele napełnia się i opróżnia poprze zwykły wąż ogrodowy.

Czy instalować minibasen wewnątrz czy w ogrodzie lub na tarasie?
Minibaseny oferowane przez firmę TAPIS dostosowane są do instalacji wewnętrznej, jak i zewnętrznej, z możliwością korzystania przez cały rok, także zimą! Urządzenia te dostosowane są do najsroższych kanadyjskich zim, zapewniając najekonomiczniejsze utrzymanie temperatury wody.

Czy odpowiednia termoizolacja ma znaczenie?
Ma bardzo duże znaczenie, gdyż odpowiednie zabezpieczenie przed utratą ciepła zapewni niskie koszty utrzymania.
Zastosowana w minibasenach specjalna pianka i folia termoizolacyjna zabezpieczają nieckę i gwarantują minimalne zużycie energii. W standardowym wyposażeniu minibaseny posiadają także grubą pokrywę termoizolacyjną.

Jakie są koszty utrzymania minibasenu?
Biorąc pod uwagę w/w elementy wyposażenia urządzeń koszty eksploatacji są niewielkie. W minibasenie 5-osobowym zainstalowanym w ogrodzie i użytkowanym także zimą: Średnie miesięczne zużycie energii według licznika to ok. 220 kWh. W przypadku instalacji wewnątrz koszty te będą na pewno znacznie mniejsze!

Jak mocne są pompy do hydromasażu?
Minibaseny posiadają pompy mocy 3 lub/i 4KM, co zapewni niezwykle wydajny i silny hydromasaż, a także odpowiednie ciśnienie wody niezbędne w procesie filtracji. Jednocześnie pompy są bardzo ekonomiczne w codziennym użyciu i działają tylko wtedy kiedy chcemy, gdyż czas ich pracy jest w pełni regulowany, w zależności od naszych potrzeb.

Co to jest kąpiel perełkowa?
Jest to system nadmuchu powietrza przez dysze zainstalowane w siedziskach. Dzięki nim można relaksować się przy bąbelkach unoszących się na powierzchni wody. Powietrze doprowadzane jest do dysz przez oddzielną pompę z wbudowaną grzałką, tak by dostarczane powietrze było ciepłe!

Jak zadbać o bezpieczeństwo mojej rodziny?
Odpowiedź: Należy przede wszystkim:
- Zadbać o odpowiednie doprowadzenie zasilania do minibasenu, zgodne ze standardami.
- Skorzystać z pomocy kwalifikowanego elektryka przy pracach podłączeniowych.
- Wykorzystywać system zamykania przykrycia na minibasenie, by ograniczyć mozliwość jego użycia przez osoby nie powołane czy dzieci.
- Nie używać w pobliżu minibasenu urządzeń elektrycznych.
- Przestrzegać zaleceń dotyczących małych dzieci, kobiet w ciąży, osób cierpiących na niektóre choroby czy będących pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających.

 

TAPIS.PL - wanny SPA baseny kapsuły kosmetyczne solaria sauny. Wszelkie prawa zastrzeżone